Цікаве про слух

Цікаві факти:

• Раніше вважалося, що обидва вуха чують всі звуки однаково, а їх диференціювання відбувається тільки в головному мозку. Однак вчені з'ясували, що кожне вухо самостійно «відфільтровує» звукові сигнали і посилає їх до відповідної півкулі мозку, праве вухо - в ліву півкулю, ліве вухо - в праву.
• Музичний слух - це здатність визначати з абсолютною точністю висоту, гучність і тембр звуків. Плюс хороша музична пам'ять.
• Людське вухо здатне сприймати діапазон частот від 16 Гц до 20 000 Гц. Все, що нижче відноситься до інфразвуку, все що вище до ультразвуку. Для порівняння більшість тварин по сприйняттю звукового діапазону перевершують людину. Так собаки «дотяглися» до 30 000 Гц, кішки - до 40 000 Гц, ну а всім відомі «живі радари» - кажани - аж до 60 000!
• Два рівних по силі, але різних за частотою звуку будуть сприйматися як звуки різної гучності.
• Вікова приглуховатість - явище того ж порядку, що і цукровий діабет, підвищення артеріального тиску і т.д. Геронтологи вважають старими людей від 75 років, а від 65 до 74 - літніми. До 60-70% літніх людей мають потребу у слуховому апараті, однак тільки близько 12% купують СА і регулярно користуються ними.
• Сучасні слухові апарати потужних модифікацій здатні розвивати акустичне посилення понад 140 дБ. Для порівняння: звук сирени швидкої допомоги - 120 дБ, а звук двигуна реактивного літака - 140 дБ.
• В середні віки існувала страта «під дзвоном». Нещасну людину розсташовували безпосередньо під дзвін, і його дзвін повільно вбивав людину. Подібна ж болісна кара існувала і в Стародавньому Китаї - винного позбавляли життя за допомогою барабанного бою, що лунав безперестанно.
Максимальна гучність тривалого шумового впливу, яку може витримати людина без шкоди для здров'я, становить 85 дБ. Для дітей і підлітків ця величина сили звуку і того менше - 70 дБ. Для порівняння звук плеєра, середньої гучності - 105 дБ. Так, що любителі слухати в навушниках з ранку до вечора, ПОМІРКУЙТЕ.