Обережно, «підсилювач слуху»!

warning3

 

Останнім часом всюди - в газетах, по телебаченню, в Інтернеті, пропонують "слухові підсилювачі", "підсилювачі звуку", які не вимагають ніякого підбору та налаштування, невідомого виробництва, з невідомими технічними характеристиками і навіть "невидимі". Хоча в порівнянні з мініатюрними медичними виробами їх видно у вусі та дуже чітко.

Не плутайте їх з справжніми слуховими апаратами! Ці "слухові підсилювачі" і "підсилювачі звуку" не отримали дозволу на застосування в медичній практиці.

Так в чому відмінність цього приладу від якісного медичного виробу, в чому ж різниця?

Різниця є, і суттєва. Завдання звичайного підсилювача полягає в тому, щоб просто підсилити весь звук який в нього попадає без індивідуальних частотних потреб пацієнта, тобто він підсилює всі частоти однаково.

Слуховий апарат набагато складніше. Подивимося докладніше, що він робить.
Людина з нормальним слухом сприймає звуки всіх частот приблизно однаково, проте коли з'являється зниження слуху, здатність сприймати різні частоти змінюється по-різному, тобто людина починає чути одні частоти гірше, ніж інші. Наприклад, при найбільш часто зустрічається віковому зниженні слуху спочатку людина починає гірше чути високі частоти і, відповідно, високі звуки, такі як спів птахів або дитячі голоси. Слуховий апарат коригує зниження слуху, посилюючи саме ті частоти, сприйняття яких погіршився.
Картина зниження слуху і її зміни завжди індивідуальні, тому для ефективної корекції, слуховий апарат повинен бути точно налаштований. Саме тому необхідно спочатку обстежити слух людини і побудувати аудіограму - графік, що відображає сприйняття різних частот.
Далі, для того, щоб слуховий апарат не «свистів» (особливо це відноситься до потужних апаратів, використовуваним при сильному зниженні слуху), необхідно, щоб слуховий прохід був надійно закритий. Для цього виготовляється індивідуальна вушна вкладка, що точно повторює форму слухового проходу. Для вкладишів використовується матеріал, який не подразнює шкіру і дозволяє користувачеві носити апарат протягом тривалого часу.
Поряд з гнучкими можливостями налаштування, сучасний слуховий апарат має масу функцій, що забезпечують комфортність звучання і високу розбірливість мови. Наприклад, слуховий апарат здатний прибирати постійні фонові шуми (шум двигуна), згладжувати гучні звуки і ті звуки, які при посиленні сприймаються як неприємні (дзвін посуду, шурхіт паперу, стукіт підборів і т.д.), і навіть «вивчати» звички свого власника, запам'ятовуючи програми та рівні гучності, які користувач вибирає в тій чи іншій ситуації. Такі складні функції під силу тільки комп'ютеру, в який і перетворився сучасний слуховий апарат. Такий слуховий апарат може багато - але тільки при індивідуальному налаштуванні фахівцем.

Підсилювач звуку зовні схожий на слуховий апарат але немає з ним нічого спільного, крім відсутності можливостей для індивідуального налаштування він не має захисних функцій як в слуховому апараті, що забезпечують збереження залишків слуху в різних, складних акустичних ситуаціях. Запам’ятайте. Використання підсилювача звуку може призвести не тільки до втрати слуху, що залишився, але і може викликати появу дерматитів, в т.ч. алергічних, привести до порушень функції вестибулярного апарату, загострення гіпертонічної хвороби, появи хронічних головних болів і навіть інсульту.

Не нанесіть своєму слуху непоправної шкоди! Пам'ятайте, що тільки правильно підібраний і налаштований слуховий апарат (медичний прилад, який має чинний Сертифікат відповідності України) береже ваш слух, захищає його від сильних і різких звуків, попереджає зниження.